Csodás gyógyulások - könyvkiállítás

Rendezvényeink
Dátum: : 2017. október 6., péntek 00:00 - 2018. január 1., hétfő 00:00

A Dunaszerdahelyi Csallóközi Könyvtár mint városi és regionális intézmény a klasszikus könyvtári tevékenység mellett új szolgáltatásokat is biztosít a látogatók és érdeklődők számára. Az egyik fő küldetése, hogy a könyvtár közösségi színtérré váljék. Ezen oknál fogva különböző, a nyilvánosság számára nyitott rendezvényeket szervez. Például felkarolja az amtőr „alkotókat“, akik saját hobbi-tevékenyégüket szeretnék megmutatni a világnak.  Mesterségüket nem iskolai szinten sajátították el, lehet, hogy néha nem teljesen tökéletes az alkotásuk, de benne rejlik a lelkük és a szívük egyaránt. Így került sor sok érdekes és néha nem szokványos kiállításra: a fényképektől kezdve, fafaragás, babakiállítás, hímes tojások, festmények, kézimunkák kiállítása és még hosszan sorolhatnánk.

A szokásos író-olvasó találkozókon túl különféle előadások, beszámolók, rendkívüli tanítási órák, szakmai találkozók helyszíne a könyvtár. A lényeg: közösségi színtér, ahol a betérő jól érezheti magát.

Legutóbbi ilyen kezdeményezés az a mintegy 50 kötetből álló könyvkiállítás, amely Puss Sándor atya gyűjteményéből „vendégszerepel“ nálunk okt. 5-től jan. 5-ig. A kiállítás címe: Csodás gyógyulások – hiánypótló szakirodalom. Az itt kiállított kötetek (melyeknek többsége az üzleti hálózatból nem beszerezhető), a szenvedélybetegségek tematikájával foglalkoznak. Mi vezeti az egyéneket, főleg fiatalokat a „drograbság“ útjára?! Mik azok az okok, amelyek kiváltják a menekülés vágyát a valós világból. Mit lehet ezek ellen a kiváltó okok ellen tenni?! Milyen kezelési módok állnak rendelkezésre, amikor már kialakult a függőség. Létezik-e olyan hatékony eszköz, intézmény vagy eljárás, amely segíthet. Mindezek a kérdések felvetődnek a felsorakoztatott irodalom soraiban, és keresik a választ.

A kiállítás keretén belül személyes találkozásra, eszmecserére lesz lehetőség Sándor atyával, mégpedig október 27-én délután 17.00 – 18.00 óra között. Minden érdeklőt örömmel várunk. A könyvek a helyszínen átlapozhatók, kijegyzetelhetők.

/Lacza Ilona/

Dátumok: